trplaka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALFA 8C GTA:100 ADET ÜRETİLECEK

3 posters

ALFA 8C GTA:100 ADET ÜRETİLECEK Empty ALFA 8C GTA:100 ADET ÜRETİLECEK

Mesaj tarafından eros1980 24/7/2008, 18:32

Alfa Romeo, 100’üncü yılda 100 adet 8C GTA üretecek 23 Temmuz 2008

2010 yılında yüzüncü yılını kutlamaya hazırlanan İtalyan Alfa Romeo, bugüne kadar sadece 500 adet ürettiği ’8C Competizione’ ve ’8C Spyder’dan sonra ’8C GTA’ versiyonunu geliştirdiğini açıkladı.

24 Haziran 2010’da Alfa Romeo markasının kurulduğu Milan’da tanıtılması planlanan 8C GTA, sadece 100 adet üretilecek. 8C Competizione modeline göre daha hafif, daha güçlü olan otomobilin doğal olarak daha pahalıya satılması bekleniyor. 8C Competizione ve Spyder örneğinde olduğu gibi 100 adetlik yeni versiyona da koleksiyonerlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Türkiye’de 300 bin Euro’luk fiyatıyla iki otomobil meraklısı tarafından satın alınan 8C, Coupe ve Cabrio olmak üzere iki farklı karosere sahipti. Fakat, yeni geliştirilen 8C GTA sadece Coupe formunda üretilecek. Maserati’den alınan 4.7 litre hacmindeki 8 silindirli motor ile donatılacak olan aracın gücü ise 450 beygir olacak.(Hürriyet Otoyaşam)
eros1980
eros1980
Lamborghini Murcielago

Meslek : idari işler sorumlusu

ALFA 8C GTA:100 ADET ÜRETİLECEK Empty Geri: ALFA 8C GTA:100 ADET ÜRETİLECEK

Mesaj tarafından huaserk 24/7/2008, 18:47

oha be bu competizione denen süper spor araba bozmasına 300 bin euro vermek tam bir salaklık.internette diğer otoların yanında çekilmiş fotolarını gördüm.f430 un yanında sönük bir araba.sanki mercedes e serisinin yanına megane park etmiş gibi havası var. Smile
huaserk
huaserk
Lamborghini Murcielago

Meslek : Sincap Avcısı

Mesaj tarafından eros1980 31/7/2008, 14:04

ama 500 adet üretilmiş az bulunan bir araç.F430 dan çok maserati grandtorismo havası var araçta.Birde fotolar biraz aldatıcı olabiliyor.Gerçeğini görmek daha hoş oluyor.İstanbul Auto Show a getirmişlerdi aracı.Geçen günlerde TV8 de bir araba programında klibini yayınladılar dizaynı falan çok şık duruyor araç hareket halindeyken.
eros1980
eros1980
Lamborghini Murcielago

Mesaj tarafından huaserk 31/7/2008, 19:27

Dediğin doğru ama kardeş,bu tasarım sence 300bin euro eder mi?valla audi r8 buna 10 basar ki bu gerçek.
huaserk
huaserk
Lamborghini Murcielago

Mesaj tarafından ilkay 31/7/2008, 20:25

arkadaşlar bu alfa 8c önden enzoyla ve 612 nin karışımı ve kasa olarakta corvette tin biraz kısaltılmış hali ve aynalarda modena yaani biraz ondan biraz bundan esinlenerek yapılmış bir modele benzemiyor mu bana mı öle geliyor.Özgün bi tasarım deil, ki özgün olması bu para içn başlıca şart bnce
ilkay
ilkay
porsche carrera

Meslek : öğrenci

Mesaj tarafından huaserk 31/7/2008, 20:41

alakası bile yok.tasarımdan anlayan birisi hemen özgün bir tasarıma sahip olduğunu anlar.bizim tartıştığımız olay ahım şahım bir tasarıma sahip olmayan ve üreticiside ne ferrari nede lamborghini değil.segment olarak volvo,saab ayarı otomobil üreten bir otomobil firmasının 300 bin euro istemesi.ve bence alanların ya ferrarisi olduğu için koleksiyonuna alıyor yada otomobilden anlamayıp parasını çar çur etmek isteyen insan.tabi bu bizim görüşümüz.
huaserk
huaserk
Lamborghini Murcielago

Mesaj tarafından ilkay 31/7/2008, 21:15

sizn fikrnize aynen katılıyorum (volvo saab benzetmelerine, pahalı olmasına, alanların durumuna) ama ön kaputtaki üçgen kısmı enzonun üçgenine farlarda 612 nin farlarının genişletilmiş haline aerodinamik açıdan corvette tin asi duruşuna benzettim ayna ise üst üste koysanız aynı bnce modenanınkine ve ayrıca bn görsel iletişim tasarımı öğrencisiyim tasarımdan anlıyorum ve tasarımcıyım hatta programları kullanarak arabalarda çiziyordum yapıyordum ondan diyorum bana enzoyu 612 yi modenayı corvette ti verseler bu arabayı çıkarabilirim her tasarım öğrencisi çıkarabilir ama tabi bnm dediğim aynen çıkarmışlar koymuşlar olarak anlamayın bayaa bi esinlenme var havası var anlamında esinlenme olmayan yeride var corvette tin asi duruşu lafıda yani bi bnzetme olarak dedim stingray modeli olarak. yanlış anlamayın bu mesajımı lütfen bu iş içinde olduğum için anlatıyorum
ilkay
ilkay
porsche carrera

Mesaj tarafından huaserk 31/7/2008, 21:51

Kardeş tasarımcı olman sevindirici bir olay ama bizimde otomobiller hakkında çok geniş bilgimiz var ve amatör olarak zaten kardeşimle ikimiz otomobil tasarımı ile uğraşıyoruz.ferrari maserati izlerinin olamsına gelirsek,eğer şirket hisse paylarını incelersen hepsi aynı grubun firmaları.mesela maserati mc12'de çok fazla enzo izleri vardı.bu şirket tasarım politikası,böyle izler olması normal ama dünyanın en iyi tasarım firması olan phinfarina stüdyolarında tasarlanıyor ve tasarım olarak muhteşem yapmaları ve kendine özgü olaması normal.Yani tipik italyan çizgilerine sahip.
huaserk
huaserk
Lamborghini Murcielago

Mesaj tarafından ilkay 31/7/2008, 22:22

tamm kardeş aynı noktada birleştik bnde zaten senn dediğini demeye çalışmıştım özgün derken tipik italyan çizgilerine sadık kalarak kendi başına bi tarz yaratmamış anlamında demin başka forumlarıda dolaştım oradada bnzer fikirler dolaşıyor ortalıkta verdiğin mc12 örneğindeki anlamda
ilkay
ilkay
porsche carrera

Mesaj tarafından eros1980 1/8/2008, 15:09

tabii kardeş tasarım olayı zevk meselesi.Kimisinin hoşuna gidiyor ve parayı bastırıyor.Aracın az üretilmiş olması fiyatı şişiriyor.Mesala şu tipini beğenmediğimiz spyker C8'in Hollanda fiyatı 331.000€.TR'de olsa 450.000'i geçer.Amerikada falan çok alan var daha öncede bahsetmiştik.Senede 25 adet falan üretimi vardı yani az üretildiği için pahalı ve tip olarak 8C(tabii ki kişisel fikrim)bence daha güzel.Sonra alfa'nın geçmişten gelen bir motorsporları tecrübeside var zamanında Ferrarinin en büyük rakiplerinden bir tanesi imiş.Yani bir spor araba üretme konusunda bir artısı var aslına bakarsan.
eros1980
eros1980
Lamborghini Murcielago

- Similar topics